3 жовтня 2008 р. прокуратурою Чернігівської області було порушено кримінальну справу за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть прилучанина, 1969 р.н., та перевищення службових повноважень працівниками УБОЗ УМВС України в Чернігівській області.
Про перебіг розслідування цієї резонансної кримінальної справи розповідає начальник слідчого відділу прокуратури Чернігівської області Дмитро Калита:
– Слідство вже знаходиться на завершальній стадії. Скажемо так: загалом до кримінальної відповідальності за цією кримінальною справою буде притягнуто близько 10 осіб. Це працівники УБОЗ УМВС у Чернігівській області. Шістьом із них запобіжний захід обрано у вигляді тримання під вартою. Дії кожного з них, у залежності від особистої участі в тих подіях, квалі-фікуються по-різному. Частина цих осіб обвинувачується одразу за кількома статтями Кримінального кодексу. Кожен має відповідати за своє. Незаконні методи дізнання теж є злочином. Тим більше, якщо вони призводять до таких трагічних наслідків. А прилучанин, який загинув, на момент затримання не визнавався судом злочинцем, щодо нього не була порушена кримінальна справа. Відповідно до кримінально-процесуального кодексу він не мав статусу підозрюваного та обвинуваченого. У розшуку не перебував. Це все дуже важливі моменти для правової оцінки дій тих, хто його затримував.
– А як Ви ставитесь до пікетів з вимогою відпустити ув’язнених міліціонерів?
– На початку жовтня на вулицях Прилук обурені люди вимагали, щоб ми, навпаки, покарали винних у свавіллі. Зараз пікетують інші люди — в них інші гасла. Ми ж повинні діяти не на догоду комусь, а тільки по закону, розбираючись об’єктивно. З одного боку, мене навіть порадувало те, що нарешті я побачив виступи громадськості — хто б то не був! — на захист міліціонерів. Досі у нас, як мені здається, в суспільстві більше переживали за представників злочинного світу. Але, з іншого боку, давайте називати речі своїми іменами. Учасники пікетів під дверима прокуратури вимагали не що інше, як дати обвинуваченим незаконні переваги в ході притягнення до відповідальності. Такі акції — прямий тиск на органи досудового слідства, що є порушенням закону. Н.Чусь, прес-секретар прокурора Чернігівської області. Газета «Прилуччина» від 13 березня 2009 року