У прилуцьких відділеннях Ощадбанку знову з’явилися черги: люди прагнуть якнайскоріше отримати свою тисячу гривень, покладену ще на «радянські» ощадкнижки. Незважаючи на те, що Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко запевнила українців: гроші отримають всі вкладники, - ажіотаж у відділеннях банку не зникає і черги не зменшуються. Пенсіонери (а саме вони складають основну частину черг) не рахуються ні з часом, ні з самопочуттям, вистоюючи по кілька годин, аби зареєструватися, щоб згодом отримати обіцяні кошти. Турбот прибавилося і працівникам Ощадбанку.
Вони не встигають обслуговувати такої кількості людей, як того вимагає необхідність. Та, як запевнила керуюча його Прилуцьким відділенням Ощадбанку №221 Валентина Бєлка, робота зі створення реєстру вкладників у Прилуках налагоджена. Тому не потрібно негайно поспішати до банку і годинами вистоювати в чергах - згодом заощадження будуть виплачені усім вкладникам.
Валентина Василівна детально зупинилася на порядку отримання грошових заощаджень: «Державний ощадний банк України з 8 січня 2008 року приступив до створення Реєстру вкладників і власників державних цінних паперів. Це дасть можливість прискорити процедуру повернення знецінених грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України.
Для проведення ідентифікації вкладники повинні звернутися до установ банку за місцем знаходження вкладу, пред’явивши наступні документи:
- паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта, які містять прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності);
- довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію (довідка не надається у випадку наявності в паспорті відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера);
- ощадних книжок по компенсаційних рахунках, а за їх відсутності, ощадних книжок за вкладами Ощадбанку колишнього СРСР;
- цінних паперів (облігацій Державної цільової безпроцент-ної позики 1990 року, державних казначейських зобов’язань СРСР, сертифікатів Ощадного банку СРСР).
У випадку звернення до установи банку довіреної особи вкладника, додатково до перелічених документів додаються довіреність вкладника, оформлена належним чином, її ксерокопія, паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок, які містять прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності), довідка про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків та її ксерокопія.
З 8 січня в Ощадбанку діє «гаряча телефонна лінія» для інформаційної підтримки вкладників Ощадбанку колишнього СРСР. Отримати консультації з питань компенсаційних виплат громадяни України можуть за телефоном 8-800-501-34-10 у робочі дні з понеділка по четвер з 9.00 до 18.00 та в п’ятницю з 9.00 до 16.45 (усі дзвінки у межах території України безкоштовні); а також за телефонами Чернігівського обласного управління Ощадбанку 676-975 (з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 18.00), ОПЕРВ Ощадбанку 699-837; відділення Ощадбанку в м. Прилуки 3-15-82, 3-03-42.
17.01.2008 Влада Соколова