- Скажіть, будь ласка, до свята знімуть пам’ятник Леніну з Центральної площі, де коштом Юрія Коптєва буде встановлено головну сцену?
- У липні цього року Прилуцька міська рада ухвалила рішення про перенесення пам’ятника Леніну. Куди саме – це вже інше питання, однак принципове рішення депутатів про те, що пам’ятник з Центральної площі треба прибрати, є. Джерело ж фінансування даних робіт поки не визначено. Ним обіцяє бути Юрій Вікторович Коптєв, але наступного року. Будуть гроші – будемо вирішувати, куди найдоцільніше перенести пам’ятник. Один із варіантів – територія біля агроколеджу. Я вже не раз говорив: якщо дивитися на площу з боку вулиці Вокзальної, то пам’ятник Леніну закриває історію древніх Прилук. Без сумніву, реконструкція перетворить історичну зону на улюблене місце відпочинку городян. Як кажуть, буде куди і самим піти, і гостей повести. Пам’ятник Леніну не вписуватиметься в нову концепцію історичної зони, і всі це добре розуміють.
- Чим збираєтеся зустрічати гостей, яких, я впевнена, буде дуже багато?
- За давнім українським звичаєм – хлібом-сіллю.
- А сувеніри готуєте?
- Так. Це буде нова книга завідуючої дитячою бібліотекою Ольги Лукаш "Таємниці прилуцьких вулиць" і перевиданий з доповненнями комплект листівок "Прилуки в часі", що дає змогу побачити, як змінилося наше місто. На подарунок гостям готуємо і тканинні вимпели з вишитим гербом Прилук. Цим займається фабрика "Прилучанка". На вимпели буде витрачено понад 30 тисяч гривень. Їх, як і друковану продукцію, профінансує тютюнова. Вимпели - подарунок не з дешевих, але дуже красивий. Гідний свята і гостей, котрих сподіваємося побачити у себе 25-26 вересня. Ми відкриті для всіх і будемо раді кожному, хто розділить з нами радість ювілейного Дня народження Прилук. Запрошуємо сотні гостей. Хочемо, щоб вони на власні очі побачили досягнення нашої громади і допомогли їй розвиватися ще краще.
- Президент приїде?
- Не виключено. Така можливість розглядається.
- Як планується вшановувати людей, адже місто – це насамперед вони?
- На прилучан очікуватиме сюрприз. Тому, будь ласка, наберімося терпіння - свято вже не за горами.
- Юрію Володимировичу, чи правда, що одним із подарунків до 925-річчя Прилук стане початок будівництва нового корпусу гімназії №1?
- Символічно, що саме 1 вересня губернатор Володимир Миколайович Хоменко повідомив мені новину, якої чекали, мабуть, усі Прилуки: надійшли перші кошти на будівництво гімназії №1. Тепер тендер – і можна братися до роботи. Початок будівництва нового корпусу гімназії №1 – шикарний подарунок місту до ювілею. Навчальні заклади в Прилуках не будувалися останні двадцять п’ять років. А про такий годі було й мріяти...
Усього проект будівництва гімназії №1 коштуватиме 36 мільйонів гривень. Стільки грошей Прилуки із Держбюджету ще ніколи не залучали. За планом на будівництво нового корпусу відведено шістнадцять місяців, а на реконструкцію існуючого – п’ять років. Роботи розпочнуться з будівництва. Новий корпус розрахований на 480 дітей, старий – на 240. Тому коли проект повністю реалізується, у гімназії №1 зможуть навчатися 720 юних прилучан.
Новий корпус гімназії буде максимально зручним. З басейном площею 250 квадратних метрів. І це буде перший басейн у нашому місті. У 2008 році деякі місцеві бізнесмени привселюдно присягалися, що за два роки побудують басейн біля стадіону. І де він? А міський голова сказав, що в Прилуках буде басейн, і незабаром він буде – у гімназії №1. Крім басейну, нове приміщення цього навчального закладу матиме спортзал з тренажерами, актову залу з естрадою, універсальний зал для занять фізкультурою, ритмікою та хореографією з окремими роздягальнями для хлопчиків і дівчаток, буфет на 24 місця. У новому корпусі будуть майстерні для уроків трудового навчання: з обробки металу та деревини, з обробки тканин і навіть з кулінарії. Вони розташуються на четвертому, мансардному, поверсі приміщення.
Я дуже радий, що нам вдалося досягти поставленої мети і впритул підійти до будівництва гімназії №1. Це вже не мрія, а реальність.
- Яких іще святкових родзинок можна чекати?
- Їх планується безліч. Усіх не перелічиш. Проте окремо хотів би відзначити молебень за місто, який проведе владика Іриней на Центральній площі; урочисту ходу представників підприємств, установ, організацій, гімназій, шкіл та вищих навчальних закладів; святкові урочистості на Центральній площі; Воздвиженський ярмарок; відкриття реконструйованої ділянки історичної зони; освячення пам'ятника Святій Трійці та закладення капсули на місці будівництва Брами біля Стрітенського собору; відкриття історичного відділу краєзнавчого музею; церемонію нагородження переможців конкурсу "Прилуцький Олімп-2010"; парад духових оркестрів; різноманітні виставки-продажі й виставки-презентації; форум "Древні Прилуки - місто європейське"; заключний етап акції "Сім архітектурних чудес Прилук"; спортивні змагання і, звичайно ж, концерти за участю майстрів мистецтв України і близького зарубіжжя та колективів художньої самодіяльності нашого міста.
- А феєрверки будуть?
- Будуть. І, дякуючи Юрію Вікторовичу Коптєву, два дні поспіль - 25 і 26 вересня. Переконаний, що ми достойно й дружно відсвяткуємо 925-річчя нашого древнього і водночас вічно молодого міста.
- Спасибі за розмову.