Боротьба з економічними злочинами стає ефективнішою
Відділення Державної служби по боротьбі з економічними злочинами є структурним підрозділом Прилуцького міськрайонного відділу УМВС України в Чернігівській області, яке займається викриттям економічних злочинів. За роки існування служби в незалежній Україні у її арсеналі з’явилася не одна сотня виявлених і доведених до суду злочинів. Порівняння минулорічних і нинішніх показників роботи відділення дає усі підстави стверджувати, що для прилуцьких правоохоронців, незважаючи на малочисельність штату (у відділенні трудиться лише 7 співробітників), немає нічого неможливого.
- Пріоритетними напрямками роботи відділення є викриття злочинів у бюджетній сфері (боротьба з корупцією та хабарництвом), паливно-енергетичному комплексі та злочинів, пов’язаних з процесом приватизації, - розповідає начальник відділення, капітан міліції Сергій Миколайович Лисенко. – У коло наших обов’язків також входить виявлення протиправних дій у сфері зовнішньо-економічної діяльності, у банківській сфері, агропромисловому комплексі та захист інтелектуальної власності (викриття фактів порушення авторських прав). Лише за 9 місяців цього року Прилуцьким МРВ по лінії економіки викрито 91 злочин, що на 28 злочинів більше торішнього показника.
- Як не прикро, але хабарництво та корупція притаманні нашому життю. Чи відомі у Прилуках факти зловживань посадовими особами?
- На жаль, відомі. Боротьба з хабарництвом та корупцією – один з найважливіший напрямків нашої діяльності. Лише в цьому році службою викрито 2 факти, пов’язаних з хабарництвом. Справи нині знаходяться в прокуратурі і за ними проводиться слідство. Виявлено також 4 факти порушення Закону України про боротьбу з корупцією. Згідно з законодавством порушники притягнуті судом до відповідальності.
- Економічні злочини, як відомо, завдають певних матеріальних збитків. Вдається їх відшкодовувати?
- Так. Значна увага нашою службою приділяється саме відшкодуванню збитків по виявлених економічних злочинах. За 9 місяців цими злочинами завдано збитків на суму 520 тисяч гривень. Відшкодування, а це повернення коштів, накладення арештів на майно, вилучення готівки та добровільне покриття порушниками завданих збитків, складає 123 відсотки. І що приємно, цей показник вищий середньообласного.
«В двух словах» №45 (711) від 8 листопада 2007 року